Wodór jest najlżejszym, najmniejszym i najpowszechniej występującym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie. To właśnie on stanowi źródło energii słońca i pozostałych gwiazd. Jest nietoksyczny, bezwonny, bezsmakowy i bezbarwny.

Znany od setek lat, dopiero po 2007 roku stał się głównym przedmiotem badań nad terapeutycznymi gazami medycznymi. Odkryto wówczas, że posiada pozytywne właściwości antyoksydacyjne i antyapoptotyczne (zapobiegające śmierci komórek), które chronią mózg, serce i wątrobę przed urazem niedokrwienno-reperfuzyjnym, oraz udarem. Od tego momentu przeprowadzono wiele badań, które wskazują na rewelacyjne efekty terapii wodorowych. Testy kliniczne dotyczące inhalacji wodorem prowadzili między innymi Dr Hayashi oraz dr Kawamura.

Dowiedli oni, że wodór wpływa wspomagająco i przyspieszająco na leczenie wielu schorzeń, takich jak np. niewydolność nerek, cholesterol, wysokie ciśnienie, cukrzyca, reumatyzm, guzy rakowe, alergie i inne, a jako najlepszy antyoksydant, doskonale chroni błony i DNA przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.

pexels-rafael-classen-rcphotostockcom-10670941 (1)

Warto zaznaczyć, że wodór jest 176 x silniejszy od witaminy C.

W krajach azjatyckich oraz USA wodór molekularny od lat z powodzeniem wykorzystuje się do leczenia całej gamy schorzeń u ludzi i zwierząt. Nie powinno to dziwić, bo wodór podawany dowolną drogą, działa w charakterze wybiórczego wychwytywacza reaktywnych form tlenu i wywiera silny efekt chroniący komórki i całe narządy przed martwicą niedokrwienną.

Jego kluczową zaletą jest zdolność bardzo szybkiego przenikania do wszystkich tkanek i komórek organizmu, dzięki niezwykle małemu rozmiarowi cząsteczki oraz wysokiej rozpuszczalności w lipidach. Jego rozmiary umożliwiają przenikanie błony żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek a dzięki gazowej postaci pokonuje wszystkie bariery, przede wszystkim krew-mózg, które innym antyoksydantom uniemożliwiają skuteczne działanie.

Wodór to doskonały przeciwutleniacz, który wnikając w całe ciało na poziomie subkomórkowym USUWA TYLKO ZŁE WOLNE RODNIKI, dzięki czemu może przywrócić zdrowie wszystkim organom i zapewnić doskonałe samopoczucie każdemu człowiekowi.

Podczas terapii wodorem równocześnie regenerują się wszystkie narządy i komórki ludzkiego organizmu. Posiada silne działanie przeciwzapalne, regeneracyjne i odmładzające.

Wodór jest produkowany naturalnie przez nasz organizm w jelitach dzięki procesowi fermentacji, niestety w zbyt małej ilości, by przynosił zauważalne efekty terapeutyczne. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie można go „przedawkować”. Wodoroterapia jest pozbawiona jakichkolwiek skutków ubocznych, a efekty działania widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Happy Family on the Beach

Ciekawostka!

Podczas badań odkryto, że słynne wody w Lourdes we Francji, Nordenau w Niemczech, Tlacote w Meksyku czy Nadana w Indiach zawierają niezwykle wysoki poziom nasycenia wodorem.